Kid Chef vaří – těstoviny s restovanými játry

Děti patří do kuchyně. V určitém věku vás dokonce zastoupí a dokáží sami připravit hlavní jídlo. Inspirujte se receptem na těstoviny s restovanými játry. Kuřecí játra by kvůli vysokému obsahu živin neměla chybět ve vašem jídelníčku.

Malý šéfkuchař, 11 letý Viktor nám ukázal, jak připravit netradiční dezert. Tentokrát tady máme od Kid Chefa rovnou hlavní jídlo – těstoviny s játry a slaninou. Játra mají vysoký obsah živin jako železo, vitaminy A, B a K a také obsahují selen, zinek, měď, fosfor či biotin. Kuřecí játra jsou mimořádně bohatá na vitamin K2, který je důležitý pro správný vývoj zubů a kostí kojenců a je vhodnou potravou pro kojící matky.

Pozor na konzumaci jater v těhotenství

Železo obsažené v játrech pomáhá při anémii, proto se tato potravina doporučuje po úrazu nebo chirurgickém zákroku. Zinek zase podporuje obranyschopnost. Konzumaci jater by měly omezit těhotné ženy, hlavně v prvním trimestru, u kterých může přebytek vitaminu A zapříčinit abnormální vývoj plodu. Z mrkve předávkování nehrozí, v játrech se však vitamin A koncentruje v poměrně velkém množství.

Kuřecí játra a strava dětí

Malým dětem se přímá konzumace jater doporučuje maximálně jednou za dva týdny z toho důvodu, že v tomto orgánu se mohou hromadit odpadní látky z těla zvířete. Vybírejte proto játra z mladých zvířat, nejvhodnější jsou kuřecí, která jsou pro ně nejmenší zátěží než hovězí či vepřová.

Kuřecí játra
Kuřecí játra jsou mimořádně bohatá na vitamin K2, který je důležitý pro správný vývoj zubů a kostí kojenců.

Těstoviny s restovanými játry a slaninou

Ingredience

  • Kuřecí játra
  • čerstvé čili papričky
  • špagety
  • černé olivy
  • uzená slanina
  • olivový olej
  • sůl

Postup

Přiveďte k varu osolenou vodu na těstoviny. Mezitím si nakrájejte kuřecí játra na kousky a slaninu na kostičky (ze slaniny odstraňte kůži). Když voda vaří, přidejte do ní těstoviny a vařte je, dokud nejsou uvařené al dente. Nakrájejte chilli papričky na drobné kousky. Ve velké pánvi upražte na trošce olivového oleje slaninu a přidejte kuřecí játra. Restujte je a přidejte chilli a černé olivy nakrájené na malá kolečka. Nakonec, když játra změknou, jídlo osolte. Játra je třeba solit, až když jsou dovařená, jinak by mohla ztvrdnout. Těstoviny s restovanými játry podávejte posypané parmezánem a ozdobené čerstvou bazalkou.

Dobrou chuť!

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Vaříme dětem

Jarní pomazánky pro hladová bříška

0
Novinky Zajímavosti

10 věcí, které by měl předškolák zvládnout

0
Vaříme dětem

Vaříme rychlé a zdravé dětské kaše

Navigácia

Magazíny