Netradiční valentýnský recept, který zvládnou i děti

14. února si připomínáme svátek zamilovaných. Kromě valentýnských pozdravů, kytic či sladkostí můžete překvapit i vlastnoručně připraveným jídlem nebo dezertem. Jeden takový pro vás máme. Netradiční, ale za to nenáročný recept zvládnou i větší děti. Zkuste jim dát v kuchyni prostor!

Děti rády pomáhají. Všude a se vším. Od pomoci v kuchyni je neodrazujte, později oceníte, že budou schopny pohlídat jídlo v troubě nebo si ohřát večeři. Kolem 10-12 roku se však z asistenta a pomocného kuchaře stává šéfkuchař, který zvládne nejen očistit ovoce či zeleninu, ale i práci se spotřebiči a ostrými noži.

Maminka s dětmi v kuchyni
Dětem v kuchyni dáváme jednoznačné ano!

Děti v kuchyni

Množství času v kuchyni nezabírá samotné vaření, ale příprava a následný úklid po vaření. Každý šéfkuchař by si měl po sobě umět udělat pořádek. I když se dítěti po vyčerpávající přípravě jídla nebude chtít, trvejte na tom, že po malé přestávce na snězení navařeného jídla musí po sobě udělat pořádek – umýt nádobí, případně ho naskládat do myčky, vysát po sobě drobky, otřít pracovní desku, vynést smetí či umýt zašpiněnou podlahu.

Nezapomínejte na bezpečnost

I když jste na svého malého kuchaře určitě hrdí, nezapomínejte na to, že kuchyň je místem, kde se stávají nejnebezpečnější úrazy. Připomínejte proto dětem, že rukojeti pánví a ouška hrnců musí natočit tak, aby se o ně nikdo nezachytil, vařit je třeba prioritně na zadních plotýnkách, horké předměty chytáme pouze v rukavicích a mnoho jiných moudrostí a rad, které vám možná přijdou samozřejmé, ale dítě o nich nic netuší.

Valentýnsky recept z hrušek
Pikantní chilli hrušky jsou receptem, který zvládnou i děti.

Recept, který zvládnou i děti

Pikantní chilli hrušky

Netradiční valentýnský recept připravil 11 letý Kid Chef Viktor z následujících ingrediencí:

  • hrušky
  • cukr
  • vlašské ořechy
  • chilli
  • voda
  • dobrá nálada

Postup

Oloupejte hrušky a vložte je spolu s nakrájeným chilli do hrnce s vodou, kterou přivedete k varu. Nechte je povařit několik minut. Mezitím si nasekejte ořechy nadrobno (například v uzavřeném mikrotenovém sáčku, po kterém přejedete párkrát válečkem na těsto, nebo je zabalte do čisté utěrky a použijte paličku na maso – možností je mnoho, děti určitě rády zapojí fantazii). Vložte cukr do pánve a nechte ho zkaramelizovat. Nakonec přidejte ořechy a vzniklou hmotu rozetřete na opačnou stranu plechu na pečení. Po vychladnutí ji rozlamte na kousky. Krokantovými kousky ozdobte uvařené a vychladlé hrušky. Dobrou chuť!

Extra tip: Na krájení chilli použijte jednorázové rukavice, které po krájení zahodíte.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Zajímavosti

Máte o sobě pochybnosti? Zkuste emoční koučink

0
Zdraví

Jsou zkažené mléčné zuby případem pro zubaře?

0
Novinky Zajímavosti

Když rodiče mají svůj den

Navigácia

Magazíny