Kam se vybrat s dětmi přes jarní prázdniny

Zimní nicnedělání skončilo teprve nedávno a tento měsíc se už dětem začnou vysněné jarní prázdniny. Chtěli byste strávit hezké společné rodinné chvíle, no nemáte inspiraci? Sepsali jsme pro vás pár příjemných aktivit, které se dají provádět venku i uvnitř.

Jarní prázdniny jsou za dveřmi a mnozí z vás se stále dívají na vločky poletující za oknem.V našich končinách zima stále úřaduje, neznamená to ale, že si nemůžete blížící se týden s vašimi dětmi užít naplno. Mysleli jsme i na ty, kteří se nebudou moci svým školákům věnovat celý čas a připravili jsme i pár alternativ.

Nudící se dítě
Vymyslete pro své děti program, díky kterému se přes prázdniny nudit určitě nebudou.

Vyberte se na plovárnu

Plavání je jeden z mála sportů, který nemá téměř žádné věkové omezení. Koneckonců, hodiny plavání navštěvují i malá miminka. Již od dětství je důležité vést děti k nějakému sportu. Plavání je známé i mnoha zdravotními benefity. Díky plovárnám a krytým bazénem se můžete chodit koupat celý rok.

Je jasné, že ačkoliv je plavání skvělou aktivitou, jen málokdo ho stíhá provádět pravidelně. Právě z tohoto důvodu jsou prázdniny ideálním časem, kdy se můžete vybrat s dětmi na plovárnu. Pokud je chcete potěšit ještě víc, vyberte se s nimi do akvaparku. V množství krytých bazénů a atrakcí se určitě skvěle zabavíte.

Dítě s matkou na plovárně
Plavání jedna z mála sportovních aktivit, kterou můžete s dětmi provádět celoročně, využijte to.

Provětrejte brusle na led

Pokud chcete zůstat u typických zimních sportech, určitě zkuste ledové bruslení. Je to ideální program pro malé i velké. Brusle vám na mnoha místech sami půjčí nebo vám udělají údržbu vašich starých párů, které roky ležely ve skříni. V každém větším městě se nachází veřejné kluziště, ale pokud u vás ještě úřadují silné mrazy, vyberte se rovnou na zamrzlý rybník. Nezapomeňte vzít dětem přilbu a můžete vyrazit na led.

Dítě se učí bruslit
Jarní prázdniny přejí i milovníkům bruslení.

Poznejte nová místa na výletě

Koncem měsíce už bude jaře přece jen klepat na dveře a počasí bude stále více přát pobytem venku. Vezměte vaše děti na výlet do jiného města nebo do přírody. Kdy jste se naposledy kochali výhledem z rozhledny? A kdy jste navštívili hrad, okolní rybníky či starou horárnu? Existuje tolik nápadů na výlety, které můžete absolvovat a zažít nová dobrodružství spolu s vašimi dětmi. Můžete poznávat historii či nové rostliny v lese, je to jen na vás.

Dítě na procházce v přírodě

Popiska: V přírodě či v novém městě – procházka venku je vždy skvělé řešení.

Zavítejte na výstavu či do muzea

Pokud máte již větší děti, určitě pro ně chcete vymyslet plnohodnotný program. Sezení doma je příjemný chvilkový odpočinek, avšak zřejmě nechcete, aby vaše děti takto strávili celý týden. Nabídněte jim nové podněty na výstavě či v muzeu. Například naše hlavní město nabízí více než 30 muzeí, stačí si vybrat oblast, která vašeho školáka baví nejvíce.

Expozice mohou děti zaujmout i na výstavě. Dnes už existují i domy umění, které se specializují na děti a tvoří takový obsah, který je zaujme. Nemusíte se bát, že by návštěva takové instituce byla pro děti utrpením. Právě naopak, budujte u nich lásku k umění odmalička. Určitě se vám za to v pozdějším věku poděkují.

Udělejte dobrý skutek

Chcete-li spojit příjemnou procházku s dobrým záměrem, vyberte například do místního útulku pro psy a poptejte se na možnosti venčení čtyřnohých chlupáčů. Vezměte pejska či dvou na výlet do lesa, potěší se nejen majitelé útulku, ale určitě i vaše děti, zvláště pokud nemají domácího mazlíčka. Zaručený máte pobyt na čerstvém vzduchu a radost vašich dětí i zvířátka.

Dítě objímá psa
Potěšte své děti i čtyřnohých kamarádů a vezměte je ven na čerstvý vzduch.

Navštivte kino či divadlo

Když je venku ošklivě, vždy se dá vymyslet náhradní program. Každé kino má většinou v programu alespoň jednu pěknou pohádku, která zabaví nejen dětského diváka. Čtete vašim dětem doma knížky? Pokud ano, pak se velmi snadno může stát, že některá z oblíbených pohádek vašich dětí se dočká divadelního či filmového zpracování. Přesně tak, nebojte se návštěvy dětského divadelního představení, nabídnete dítěti nový netradiční zážitek.

Nechte si pomoct

Pokud nemůžete s dětmi zůstat celý týden doma, existují i jiné řešení. Každý jistě rád vzpomíná na prázdniny strávené u prarodičů, není žádná ostuda požádat i těch vašich o pomoc. Pokud je však přece jen chcete ulehčit, zkuste pro dítě objednat denní tábor. Vyzkoušejte ještě v předstihu vybrat společně program, který by se vašemu dítěti líbil nejvíce. Strávit čas mimo domu bez rodičů, sbírat nové zážitky a poznávat nové kamarády může být nakonec klíčem k nejkrásnějším jarním prázdninám v životě.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Inspirace Novinky Tvoříme s dětmi

Dejte sbohem domácí nude

0
Novinky Vaříme dětem Zdraví

Kdy začít svačit?

0
Novinky Zajímavosti

Hračky a dětské doplňky se smyslem pro design

Navigácia

Magazíny