Připravte si s dětmi dýňové dekorace

Podzim je plný barev i deštivých večerů. Dny se krátí a nepříjemné počasí je jako stvořené pro hru s dětmi v teple domova. Připravte si s dětmi veselé podzimní dekorace. Zkrášlete si byt a s dětmi zažijete plno zábavy.

Malované tykvičky pro nejmenší

Podzimní tykvičky jsou nejkrásnější vyřezávané se svíčkou uvnitř. Ostré předměty však nepatří do dětských rukou. Mnohem vhodnější je štětec a malování dýní akrylovými barvami. Nechte vaše dítě vyřádit a pomalovat tykvičky podle chuti.

malování na dýně
Nechte děti vyřádit se a dovolte jim malovat podle chuti.

Pokud toužíte po dýni s nápisem nebo speciálním vzorem, předkreslete si požadovaný nápis na dýni a přelepte ho páskou. Takto předpřipravenou dýni odevzdejte na pomalování dítěti. Když akrylová barva zaschne, lepicí pásku strhněte.

malovaná dýne
Efektní vzor dosáhnete pokud na dýni předem nalepíte lepicí pásku.

Milou památkou jsou dýně s otisky rukou vás i vašich dětiček. Starší děti si z dýně mohou vytvořit příšerky nebo pohádkové postavičky.

Otisky rukou
Otisky rukou jsou krásnou památkou pro každou matku. Starší dětičky si z dýně mohou vyrobit příšerku.

Lepení a koláž

Děti milují stříhání. Připravte si s nimi obrázek dýně nebo efektní lucernu. Postačí vám dětské nůžky, lepidlo, barevné papíry nebo časopisy a zavařeninový pohár.

koláž
Staré časopisy se dají použít i na zajímavou koláž.

Obtiskování na papír

Velkou zábavou je obtiskování „tykviček“ na papír. Prvním způsobem je obtiskování stavebnicových kostek na předem nakreslenou tykvičku. Budete potřebovat jen akrylovou barvu, stavebnicovou kostku, papír, nůžky a lepidlo. Tuto techniku zvládnou i ti nejmenší. Stačí, když jim dáte prázdný papír, kostku s barvou a mohou začít „razítkovat“. S vystřihováním dýně pomozte vašemu děťátku vy. Takto hotovou tykvičku si můžete dát na ledničku.

Stavebnicové kostky
Stavebnicové kostky se najdou téměř v každém dětském pokoji. Využijte jejich na vymačkání a přípravu papírové dýně.

Pokud doma stavebnicové kostky nemáte, postačí vám překrojené jablíčko. Polovinu jablíčka namáčejte do barvy a obtiskávejte na papír. Po zaschnutí barvy stačí štětcem domalovat stonek a tvář.

otisky jablek
Překrojte jablko na polovinu, namočte ho v akrylové barvě a obtiskněte. Otisky stačí dokreslit štětcem nebo fixem a obrázek je hotový.

Tvorba dekorací je nepochybně plnohodnotně stráveným časem s vašimi dětmi. Kromě smíchu a radosti se připravte i na velký nepořádek. Dětská motorika není natolik vyvinuta jako ta naše a tak jednoduché malování dýně obnáší stříkání barev a vody široko daleko. Pokud nechcete úklidem strávit celý večer, připravte si pracovní plochu předem – natáhněte igelit nebo rozprostřete staré noviny. Trošku nepořádku za krásnou podzimní vzpomínku však určitě stojí.

Zdroj obrázků: Pinterest

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Tvoříme s dětmi

Vyrobte si s dětmi betonový květináč

0
Novinky Vaříme dětem

Jarní pomazánky pro hladová bříška

0
Novinky Zajímavosti

Škola, ze které se dětem nechce jít domů

Navigácia

Magazíny