5 tipů pro dokonalý dětský pokoj

Každý člen rodiny má v domácnosti svůj oblíbený koutek, kde tráví volný čas a věnuje se svým aktivitám. Pro děti je takovou místností dětský pokoj. Ideální čas na vlastní pokojíček přichází, když má děťátko přibližně dva roky. Co by v nem nemělo chybět, aby se cítilo příjemně?

1. Dostatek úložných prostorů

Předškoláci i školáci potřebují dostatek úložného prostoru. Ideální je modulový nábytek. Kromě skříně na šaty, police na knihy a zásuvky u psacího stolku na školní pomůcky dítě ocení i krabice a koše na ukládání hraček. Díky boxem a kontejnerem na kolečkách bude v pokoji uklizeno raz-dva. Pro menší děti jsou vhodné kontejnery z měkkých materiálů s oblými hranami Využít můžete i volný prostor pod postelí, kam schováte krabice se sezónními věcmi.

Miminko v dětském pokoji
Podlaha v dětském pokoji by neměla být chladná ani kluzká. Volte přírodní materiály jako dřevo nebo marmoleum. Foto: Ferm Living

2. Kvalitní podlaha

Děti tráví mnoho času hraním se na zemi. Podlaha by proto neměla být chladná ani kluzká – v dětském pokoji je zvlášť důležité myslet na bezpečnost. Kromě toho, podle musí být snadno omyvatelná a odolná vůči každodennímu náporu dětských her a malých nehod. Vhodné je například marmoleum. Je to přírodní podlahovina s antibakteriálním, voděodolným a antistatickým povrchem. Snadno dosahuje pokojovou teplotu, proto se po ní příjemně chodí i naboso.

Tapety v dětském pokoji
Tapety do dětského pokoje se dnes dají koupit v nespočetném množství vzorů a barev. Foto: Eijffinger

3. Veselé stěny

Způsobů, jak ozvláštnit dětský pokoj je několik – stěnu můžete namalovat výraznými barvami, tapetovat ji nebo pokreslit. Pokud nemáte pevnou ruku a dostatek fantazie, do kreslení na stěnu se nepouštějte sami a najměte si odborníka. Rovněž si v internetovém obchodě můžete koupit šablony, díky kterým vám malování půjde hladce. Dobrou volbou jsou i textilní nálepky, které na rozdíl od vinylových tapet snadno odstraníte a znovu použijete někde jinde.

4. Tabulová barva

Omyvatelná tabulová barva je hitem posledních měsíců. Funguje stejně, jako na školních tabulích za starých časů. S tím rozdílem, že ji můžete nanést přímo na hladkou stěnu bez zrníček. Děti po ní mohou kreslit křídou, kterou pak jednoduše setřou. Ještě lepší efekt dosáhnete, pokud pod tabulovou barvu nanesete i několik vrstev magnetické. Na takto upravený povrch pak můžete připínat magnetky. Tabulovou barvou kromě stěny ozvláštněte i desku stolu, dveře nebo nástěnku.

Indiánsky stan v dětském pokoji
Dětský stan je ideálním koutkem, kde bude mít dítě soukromí i v případě, že dětský pokoj sdílí se sourozencem. Foto: Ferm Living

5. DIY

Při zařizování dětského pokoje pro nejmenší se snažte vcítit do jejich kůže. Dětem se líbí členité prostory a místa, kam se mohou schovávat. Tak proč si společně s nimi nevyrobit stan, ve kterém by se mohly ukrývat? Na internetu najdete návody, jak na to. Zapojte do práce i děti. Nechte je, ať si ze syrového bramboru připraví vlastní razítko. Tu po namáčení do barvy na textil otiskněte na připravenou látku. Originální DIY doplněk dětského pokoje bude o to vzácnější, že si ho uděláte společnými silami.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Zdraví

Šestá nemoc – onemocnění se záhadným názvem a vysokými teplotami

0
Vaříme dětem

Vaříme rychlé a zdravé dětské kaše

0
Novinky Zdraví

Dopřejte svému miminku masáž

Navigácia

Magazíny