Jarní turistika s dětmi? Známe zajímavá místa na Slovensku, které se vyplatí navštívit

Těšíte se už na jaře a máte hlavu plnou plánů, kam všude vyběhnete? Nechte se inspirovat našimi tipy a vyrazte se svými ratolestmi za zážitky. Slovensko je plné opravdu kvalitních možností a pobyt na čerstvém vzduchu vašim dětem více než prospěje.

Vybrali jsme pro vás místa z různých koutů Slovenska. Pokud však upřednostňujete jiný tip trávení volného času, v našem článku Kam se vybrat s dětmi přes jarní prázdniny vám nabízíme další nápady jak trávit společný čas a usnadníme vám tak plánování rodinných chvil.

Mohyla Milana Rastislava Štefánika (Brezová pod Bradlom)

Tento rok si připomeneme 100 let od tragické smrti významné osobnosti, jakou Milan Rastislav Štefánik jednoznačně byl. Proto vybrat se na turistiku sem je více než aktuální. Mohyla, známý památník slovenského politika a symbol samostatnosti a svobody, byla totiž v roce 1968 prohlášena za národní kulturní památku a zároveň je dílem významného architekta Dušana Jurkoviče.

K mohyle se dostanete několika způsoby

 • autem na záchytné parkoviště, odkud je to pár kroků pěšky,
 • nadšencům cykloturistiky doporučujeme tzv. „Štefánikovu trasu“ – je středně náročná, dlouhá 88 km,
 • pěšky se k památníku dostanete dvěma trasami – žlutou z obce Košariská, červenou z města Brezová pod Bradlom.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa L U B K A (@sepleta),

Haluzický kostel a soutěska v blízkosti města Trenčín

Navzdory populárnímu šátkování, možná mnohem více preferujete kočárek a tak Haluzický kostelík nacházející se v okolí Trenčína je ideálním místem pro vaši procházku. Je vzdálen 5 min. od parkoviště a tak cestu hravě zvládnete. V blízkosti je však i Haluzická soutěska a spolu s piknikem tak máte o program na celý den vystaráno.

Vyhlídková věž Bojnice

Výhledy si umíte s dětmi užít už i jinak, než z vrcholů kopců. Bojnice, město krásných lázní a pohádkového zámku, nabízí dnes už i výstup na vyhlídkovou věž, který hravě zvládnou i děti. A výhled, který se vám naskytne, je okouzlující. Proto, i když je výstup na vyhlídkovou věž zpoplatněn (děti do 3 let mají vstup zdarma), neváhejte a vyberte se. Prievidzu a široké okolí nemáte jako na dlani každý den.

Aktuální ceník vstupů

 • 8,00 € / osoba
 • 4,00 € / dítě 3 – 15 let

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vyhliadková veža Bojnice (@vyhliadkova_veza_bojnice),

Oponický hrad v blízkosti města Nitra

Tribečská pohoří je doplněno nádherným hradem, na který se dostanete dobrým energickým krokem za 30 min. z obce Oponice. Hrad pocházející z 13. století je dnes už sice ruinou, avšak ochuzeni neodejdete. Výhledy do údolí řeky Nitra, zda Považský Inovec jsou benefity, které získáte.

Obec Ulič – galerie miniatur v blízkosti města Snina

Jedna z nejvýchodněji položených obcí Slovenska, Ulič, vlastní mimořádnou turistickou atrakci, která zaujme určitě i vaše zvídavé děti. Miniatury kostelíků, v jedné z nejvýchodněji položených obcí na Slovensku, jednoznačně patří do naší historie a přilákají vás svou velikostí. Ti nejmenší se mezi modely budou cítit velmi spřízněné, ale vašich starších zvědavců určitě zaujme detailní práce, díky níž byly tyto unikáty vytvořeny.

Jarní turistika s dětmi
Místa, které se vyplatí navštívit vrámci jarní turistiky s dětmi.

Tipy jak přežít turistiku, či procházku co nejpříjemněji

 • Investujte do kvalitní obuvi dítěte. Dobrou pevnou obuví totiž předejdete bolestem, zraněním, či jiným nežádoucím příznakem během, resp. po dobré procházce.
 • Tempo vašeho dítěte je určující a budete tak všichni spokojeni. Časy tras na značkách jsou dobrým orientačně informativním bodem, nemusíte však na ně být příliš upnutí. Vždyť hlavním cílem je pohoda a relax, že?
 • Pitný režim by měl být dodržován nejen během horkých dní, ale i při výkonu jakým nepochybně turistika je. Voda a malé občerstvení je něco, na co byste jako rodiče měli být připraveni.
 • Zaujměte pozornost dítěte a vyprávějte mu o místě, kterým procházíte. Ptejte se, případně nechte dítě klást otázky vám. Mějte oči otevřené a upoutejte dítě na různé zajímavosti, na které cestou narazíte. Dítěti tak poskytnete prostor vytvořit si vztah k navštíveného místa, či samotné aktivitě.

Inspirujte se tímto video nápadem a zpestřete dětem společné procházky

Ve videu najdete návod jak změnit chůzi na oblíbenou činnost. Během turistiky vám už nehrozí nuda ani bolavé nohy, protože pozornost dětí získáte už po prvním pokusu.

Jakékoliv místo na výlet si vyberete, vycházejte stále z osobitosti vašeho dítěte a ušijte si výlet na míru. Inspirovali jsme vás? Napište nám do komentářů, kam jste se s dětmi vybrali a co zajímavé jste zažili.

 

 • Komentáre
 • Podobné články
0
Inspirace Novinky Tvoříme s dětmi

Dejte sbohem domácí nude

0
Inspirace Novinky

Povinná letní výbava pro stylové maminky

0
Novinky Zajímavosti Zdraví

Pozor na nekvalitní dětské oblečení, může způsobit podráždění pokožky

Navigácia

Magazíny